Енглески језик

Eнглески језик у Предшколској установи “Радост” реализује се већ десет година, програм се организује за децу која бораве у целодневном боравку, као и децу у четворочасовном  припремном предшколском програму на градском  и појединим групама које се налазе на сеоском подручју.

Програм енглеког језика у радној 2013/14.г.  реализује се у 27 васпитних група установе и њиме су  обухваћена деца рођена 2007/08. и 2008/09.  године, односно деца старијих и предшколских  група.

Програм реализују  професори енглеског језика по посебним методама прилагођеним деци предшколског узраста. Са децом узраста 5 до 6 година реализује се програм Zig-Zag Island.Реализацију наставе енглеског језика финансира СО Чачак.